Szukasz skutecznej metody usuwania zbędnego owłosienia z ciała? W dzisiejszych czasach mamy do wyboru sporo metod, w tym laserowych i IPL.

Zapraszamy Cię na zabieg depilacji IPL w Instytucie Chilibody.

Na czym polega działanie Depilacji IPL

Działanie IPL polega na produkcji szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej, czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Potrzebną do danej terapii długość fal świetlnych uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnych, wymiennych filtrów. Depilacja tego typu to technologia, która pozwala usunąć większość kolorów włosów. Ilość zabiegów, które będą składać się na efektywną terapię zależna jest od typu skóry i koloru włosów oraz depilowanego obszaru. Zazwyczaj potrzebne jest wykonanie od 4 do 8 zabiegów. E-light (IPL + RF) łączy ze sobą energię światła IPL z energią RF (radio frequency).

Metoda ta opiera się na energii świetlnej, która absorbowana jest przez chromofory, czyli między innymi melaninę, barwnik zawarty we włosach. Energia świetlna ulega przemianie na energię termiczną, która odpowiednio podgrzewa włos, w efekcie czego dochodzi do tak zwanej selektywnej fototermolizy. Wiązka emituje promienie świetlne, które są rozproszone i mają różną długość, przez co mogą penetrować skórę na różnych głębokościach oraz działać wielokierunkowo. Przepływ prądu RF stanowi podstawę działania tej metody, ponieważ uzupełnia działanie IPL. Energia światła zagrzewa łodygę włosa i zniszczy podgrzewany mieszek włosowy. Dlatego bardzo ważne jest dostarczenie do skóry odpowiednio wysokiej energii.

By zabieg zakończył się z powodzeniem, konieczna będzie obecność łodygi włosa w mieszku włosowym. Dlatego przed zastosowaniem tej metody nie należy poddawać się epilacji chemicznej czy na przykład stosować plastrów z woskiem. Jeżeli do tego doszło, to należy odczekać około 4 tygodni po ostatnim zabiegu usuwania włosków.

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach od zabiegu. Włosy zaczną wychodzić i na skórze pojawiają się “łyse” obszary. W przypadku ciemniejszych i grubszych włosów efekt ten następuje zazwyczaj szybciej.

Zabieg z wykorzystaniem takiego urządzenia jak laser IPL E-light wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym.

Przed rozpoczęciem terapii kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że w przypadku danego pacjenta nie występują przeciwwskazania do skorzystania z tej metody. Dlatego osoby poddając się zabiegowi muszą odpowiadać szczerze i otwarcie. Specjalista sprawdzi także stan i wygląd skóry oraz włosów, głównie po to by dopasować właściwe parametry urządzenia.

Miejsce depilacji laserowej na ciele należy dokładnie oczyścić oraz osuszyć. Pacjent zakłada też okulary ochronne, które będą chroniły jego wzrok przed światłem o dużym natężeniu. W wielu przypadkach stosuje się także żel chłodzący, szczególnie u pacjentów z bardzo niskim progiem bólu.

Głowica lasera e-light IPL plus RF przesuwana jest równomiernie po miejscu wskazanym do depilacji. Po wyjściu z gabinetu kosmetycznego nie trzeba stosować żadnych z zasady rekonwalescencji, można od razu wrócić do swoich aktywności.

Główne przeciwwskazania do tego, aby zastosować E-light laser to: ciąża, okres laktacji, opalenizna, stosowanie kremów z retinolem, przyjmowanie leków i suplementów światło uczulających, bielactwo, stany przedrakowe i nowotwory czy opryszczka aktywna.

Dokładnych szczegółów na ten temat udzieli specjalista przed zabiegiem. Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej konsultacji.

Cena regularna 1 zabieg, 1 obszar – 120 zł (twarz, bikini pachy)

1 obszar - 170 zł (łydki, uda)

Każdy kolejny obszar 50 % taniej.