Mikrodermabrazja to zabieg nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości.

W skład zabiegu wchodzi:

  • demakijaż
  • maska glinki zielonej Illite z hydrolatem z neroli
  • mikrodermabrazja diamentowa
  • serum na twarz +fototerapia – podczerwień
  • krem

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry przy użyciu diamentowych tarcz (mikrodermabrazja diamentowa), które obracając się usuwają zrogowaciałe warstwy naskórka. Głębokie oczyszczanie twarzy pacjentki z zanieczyszczeń (nadmiaru sebum, kurzu, potu) jest pierwszym elementem zabiegu, następnie kosmetyczka przykłada do skóry głowicę próżniową, która zasysa ścierany naskórek oraz kryształki wykorzystane przy zabiegu.

Kosmetolog odpowiednio steruje głębokością oczyszczania i złuszczania skóry, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb skóry Klienta – w tym rodzaju skóry i znajdujących się na niej niedoskonałości.

Wskazania

Można powiedzieć, że mikrodermabrazja jest jednym z uniwersalnych zabiegów pielęgnacyjno-kosmetycznych, gdyż sprawdzi się doskonale w wielu różnych przypadkach. O złuszczaniu naskórka tą metodą powinny jednak szczególnie pomyśleć te osoby, które mają na co dzień do czynienia z:

  • poszarzałą, zmęczoną, pozbawioną witalności i blasku skórą – mikrodermabrazja doskonale odżywia i dotlenia skórę, czyniąc ją bardziej rozświetloną, zadbaną i zdrową,
  • postępującym procesem starzenia się skóry – mikropeeling zredukuje płytkie zmarszczki i poprawi elastyczność skóry, dlatego szczególnie polecany jest tym osobom, które zmagają się z pierwszymi oznakami starzenia,
  • przebarwieniami, bliznami i rozstępami – zabieg ten pobudza produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu skóra, na której znajdują się zmiany, z czasem zostanie zastąpiona zdrową tkanką;
  • cellulitem - dzięki temu, że zabieg złuszczania naskórka poprawia ukrwienie skóry, wspomaga walkę z uporczywym cellulitem;
  • trądzikiem, rozszerzonymi porami i zaskórnikami – mikrodermabrazja pozwala na głębokie oczyszczenie porów skóry i odblokowanie zatkanych ujść gruczołów łojowych, które stanowią główną przyczynę zmian trądzikowych.

Mikrodermabrazja to doskonały sposób na trądzik, blizny czy rozstępy, jednak możemy go równie dobrze traktować jako przygotowanie do innych zabiegów kosmetycznych lub dermatologicznych – mikropeeling wzmacnia wchłanialność składników aktywnych zawartych w kosmetykach lub preparatach leczniczych. np. witaminy C czy kwasu hialuronowego. Wykonanie mikrodermabrazji zalecane jest także przed przeprowadzeniem zabiegów z użyciem lasera, kwasów czy fal radiowych.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu – jeśli jednak zmagamy się z wyraźnymi niedoskonałościami na twarzy lub ciele, mikropeeling trzeba będzie powtórzyć (być może nawet kilka lub kilkanaście razy), by uzyskać zadowalające rezultaty.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja

To dylemat, z którym ma na co dzień do czynienia wiele kobiet, choć prawda jest taka, że mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny to dwa całkowicie różne zabiegi, które przynoszą inne rezultaty. Dlatego zanim zdecydujemy się na jedną metodę, powinniśmy przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się specyfice ich działania:

  • Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania powierzchownych warstw skóry z możliwością kontrolowania głębokości naskórka. W wyniku przeprowadzenia pojedynczego lub serii kilku zabiegów mikrodermabrazji uzyskamy efekt uelastycznionej, zregenerowanej, gładkiej i zdrowej skóry nie tylko na poziomie naskórka, ale też w głębszych warstwach skóry. W związku z tym, że mikrodermabrazja pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, jest to idealny zabieg o działaniu anti-aging.
  • Podstawowym zadaniem peelingu kawitacyjnego jest natomiast oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, odblokowanie zatkanych porów i pobudzenie skóry do regeneracji, co przynosi efekt jej odświeżenia i dotlenienia. Po peelingu twarzy możemy też odczuć wyraźną poprawę krążenia skóry, dzięki wykonywanemu mikromasażowi

    .

Przeciwwskazania

Choć mikrodermabrazja uważana jest za jeden z łagodniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych, to należy ostrożnie i odpowiedzialnie podejmować decyzję o jej wykonywaniu. Przy mikrodermabrazji diamentowej i korundowej do najczęstszych przeciwwskazań należą:

  • stan zapalny skóry,
  • różnorodne choroby skóry np. łuszczyca, bliznowce, nowotwory skóry,
  • zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry,
  • znamiona,
  • zabiegi chirurgiczne wykonywane w ostatnich dwóch miesiącach (w miejscu, w którym ma być wykonywana mikrodermabrazja),
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.